Wokół Polic (też light-owo i okropny Wmordewind)
Czwartek, 23 czerwca 2011
· Komentarze(2)
Kategoria Wycieczki w okolicy Polic
Długi Weekend a za oknem chmury i zaczerpnięty od Misiacza "Wmordewind" :), dlatego taki krótki dystansik wokół Polic (obym mógł szybko wrócić gdy zacznie padać). W związku z dzisiejszą fatalną pogodą pytanie gdzie jechać?, patrząc na mapę uświadomiłem sobie że nigdy niebyłem w Nowej Jasienicy, która de facto położona jest rzut kamieniem od Polic. Faktycznie "Wmordewind" dzisiaj bardzo dokuczliwy dlatego pojechałem lasami z Polic do Podbrzezia. Biegnie tamtędy Czerwony Szlak im. Stefana "Taty" Kaczmarka, który parokrotnie (może niecały przejechałem).
Parking w Podbrzeziu
Z parkingu wjeżdżamy w super asfaltową drogę (Boże daj takich więcej) zamkniętą dla samochodów wzdłuż której rośnie mnóstwo już dojrzałych jagód.
Miał być krótki a zrobił się trochę dłuższy odpoczynek :)
Po pewnym czasie dojedziemy do rozwidlenia dróg, którą w lewo dojedziemy do Jeziora Piaski a jadąc prosto do wsi Karpin tzw. Zielonym Szlakiem Ornitologów.
Czerwony Szlak im St.Kaczmarka i początek Zielonego Szlaku Ornitologów
Tutaj Szlak Zielony skręca do wsi Karpin a my chcąc dojechać do Nowej Jasienicy jedziemy prosto
Droga z Karpina do Nowej Jasienicy to po wczorajszej ulewie błoto i wyboje. Nowa Jasienica to raptem dwa domostwa ukryte w lesie (plus antena GSM), z osady tej do Jasienicy dojedziemy asfaltową drogą
Nowa Jasienica
Z Jasienicy pojechałem do Starych Polic i korzystając że słońce wyszło za chmur a na liczniku malutkooo nakręconych kilometrów skręciłem na naszą policką plażę nazywaną potocznie "MIjanką" (szczerze mówiąc to nie wiem dlaczego). Droga do niej biegnie po betonowych płytach niezbyt równo ułożonych wzdłuż rurociągu biegnącego do portu ZCH Police.
Tutaj skręcamy w lewo pod rurociągiem
Plaża może nieduża ale czysta i z widokiem na płynące statki i jachty, które płyną ze Szczecina do Świnoujścia
W drodze powrotnej parę fotografii rzeczki Łarpia, która płynie na wschodzie miasta Police. Dawno temu jeszcze przed wojną nad rzeką znajdował się prężnie działający port rzeczny i stocznia (a dzisiaj totalna demolka).
Rzeka Łarpia dawniej i dzisiaj